Kreativitás, innováció, fejlesztés
 

InnoHost Kutatás-Fejlesztési Alapítvány

line decor
line decor
 
 
 
 
 
 
 
Dr. Balassy Zsolt

Tanulmányait a Budapesti Műszaki Egyetemen folytatta, ahol 1985-ben summa cum laude minősítéssel - egyetemi doktori fokozatot, majd 1996-ban a Magyar Tudományos Akadémián a műszaki tudományok kandidátusa minősítést szerez.

Szakmai fejlődését külföldi tanulmányútjai segítik - A távközlési és multimédiás készülékek kapcsolástechnikáját Belgiumban és Franciaországban, a Minősített Információ Rendszer Auditor (CISA) ismereteket Norvégiában, a nemzetközi távközlés-szabályozást Londonban, a távközlés menedzsment kérdéseit Kanadában tanulmányozta.

Az utóbbi tíz évben az informatika- és távközlés-szabályozás különböző területeivel foglalkozott.

A 90-es évek elején az Egységes Kormányzati Informatikai Rendszer tervezési és megalapozási munkálatainak egyik vezetője. A Nemzetközi Technológiai Együttműködési Iroda (NTEI) informatikai vezetőjeként adatbázis tervezési és implementációs projekteket irányított, megtervezte és kivitelezte az első magyarországi nyilvános Internet elérésű közhasznú adatbázist.

A montreáli egyetem vendégkutatójaként számítástechnikai és matematikai témákban dolgozott, valamint közreműködött a Ph.D. hallgatók továbbképzésében. A Nemzetközi Technológiai Intézet (NETI) informatikai és konzultációs igazgatójaként tanulmányokat készíttetett a távközlés és az informatika témakörében, valamint online adatbázis szolgáltató cégek (UMI, Questel-Orbit) magyarországi piacbevezetését és képviseletét irányította. A Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) tagjaként négy évig makrogazdasági szinten foglalkozott a hazai távközlés és informatika kérdéseivel. Részt vett a nagyjelentőségű távközlési pályázatok (DCS 1800 tanácsadói, Fejezeti Kezelésű Alap) bírálatában és értékelésben. 1999-ben Magyarország képviselője volt a European Commission, Information Society Directorate, IST Programme Management Committee brüsszeli Végrehajtó Bizottságában. Feladata volt, hogy a bővítse a magyar részvétel lehetőségét az IST kutatási programban. Tevékenysége alatt a program magyarországi résztvevői mintegy 1 mrd Ft kutatás-fejlesztési forrást tudtak pályázati úton elnyerni.

1998-tól az EU kezdeményezésre alakult Magyar Nemzeti Host Egyesület főtitkára. A szervezet keretében nemzeti méretű információtechnológia fejlesztési, demonstrációs programok kivitelezését irányítja. Elképzelései alapján megvalósult a digitális mozgóképes tartalomszolgáltatás előállítására és Interneten keresztüli szolgáltatására alkalmas InfoStúdió.

2002-2003-ban a Kormányzati Informatika és Társadalmi Kapcsolatok Hivatala (KITKH) hivatalvezetője. Feladatai közé tartozott az egységes kormányzati informatikai-, az elektronikus közbeszerzési-, valamint a készenléti rádiókommunikációs-rendszer szakmai előkészítése.

2005-től az InnoHost Kutatás-fejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgatója.

A szakmai közélet aktív alakítója.

A Távközlési Érdekegyeztető Fórum (TÉF) elnöke. Ágazati moderátori szerepet lát el a piaci szereplők és a szakminisztérium között. A távközléssel kapcsolatos jogszabály tervezetetek előzetes véleményezésével és megfontolt álláspontjának kialakításával a TÉF a hazai távközlés szabályozói rendszer meghatározó részévé vált.

Az elektronikus tartalom-előállító szervezeteket tömörítő Magyar Adatbázis-forgalmazók Szövetségének elnökségi tagja. Részt vesz az Információ Rendszer Ellenőrök Nemzetközi Egyesületének (ISACA) munkájában. A Szerzői Jogi Szakértői Testület tagja.

Szakmai tevékenysége elismeréséért 1998-ban a "Hírközlésért" kitüntetésben részesült.

Angolul felső fokon, franciául társalgási szinten beszél. Rendszeresen sportol, a japán kardművészet (Iaido) hazai meghonosításának aktív közreműködője, a szakág első vezetője.

Nős, három gyermek édesapja.

 
Copyright © 2007 InnoHost Kutatás-Fejlesztési Alapítvány